• 2 %

• IČO             173196170690

názov        SRRZ - RZ pri Materskej škole

Aj tento rok sa môžete slobodne rozhodnúť,

či ponecháte všetky Vaše dane štátu alebo či 2 % z nich venujete na dobrú vec.

Budeme radi, keď podporíte 2 % z Vašich daní deti materskej školy.

Vaše 2% daní budú využité účelne a zmysluplne, o čom rozhodnú zástupcovia rodičovskej rady.

Kroky pre venovanie 2% z dane:

1./ Tí, ktorí podávajú  daňové priznanie (FO) - vyhlásenie k 2% daní je už súčasťou daňového priznania.

2./ Ak ste zamestnaní: požiadajte svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov a o vystavenie potvrdenia o zaplatení dane a   najneskôr do 30. apríla 2023 vyplnené formuláre na 2% daní   pošlite/doručte daňovému úradu v mieste vášho trvalého bydliska, alebo odovzajte v materskej škole.

Vyhlasenie_V2Pv21_1.pdf

vyhlasenie(1).pdf

• CZŠ sv. Cyrila a Metoda Vás pozýva v sobotu 1. apríla od 10.00 do 11.30 hod na vedecké experimenty.

• 1.4. 2023 (sobota)

od 10.00 do 11.30 v priestoroch CZŠ

CZŠ sv. Cyrila a Metoda pozýva do svojich priestorov všetkých zvedavcov vo veku 4-6 rokov na vedecké experimenty v sobotu 1. apríla od 10.00 do 11.30 hod. Príď a zaži dopoludnie plné prekvapení, zábavy a hry.

• Science workshop je určený pre deti vo veku od 4 – 6 rokov. Tvorí ho séria  vedeckých experimentov podnecujúcich kreativitu, logické myslenie a hlavne pozitívne vnímanie vedy a techniky.
            • Edukačné hry rozvíjajú skupinovú spoluprácu a pomáhajú odstraňovať bariéry pri nástupe do školy.
            • Deti si prakticky vyskúšajú vzrušujúce vedecké experimenty s lektormi George Science a   zábavnou formou získajú nové poznatky, rodičia si oddýchnu pri kávičke☺.

Cieľom projektu George Science je vďaka pútavej, interaktívnej forme, v podstate hry, objasniť deťom základné vedné disciplíny chémiu, matematiku, fyziku a ďalšie prírodovedné odbory.

George_Science.pdf

• Deň otvorených dverí CZŠ sv. Cyrila a Metoda v Seredi

• Vážení rodičia,

mnohí z Vás už zachytili informáciu o konaní Dňa otvorených dverí u nás v škole 21.marca 2023 od 8,00 hod.- 16,00 hod. V tento deň Vás pozývame medzi nás aj na ukážkové hodiny.  Budete mať príležitosť nazrieť do bežného vyučovacieho dňa, vidieť a počuť ako učíme, zúčastniť sa hodín bilingválneho programu, spoznať pedagógov, naše priestory a precítiť atmosféru u nás v škole. Aj v tomto školskom roku budeme otvárať 2 triedy 1.ročníka – 1 triedu s bilingválnym programom a 1 triedu s tradičným programom. Aspoň pár riadkami mi dovoľte, predstaviť Vám každý z nich.

BILINGVÁLNY PROGRAM

• overený program v praxi so skúsenosťami otvárame  už 4 školský rok
            • udržateľný program po celú dobu štúdia žiaka na základnej škole v ročníkoch 1.-9.
            • bilingválny program nezasahuje do štátneho vzdelávacieho programu, je súčasťou vyučovacej metódy
            • pri zápise a nástupe do 1.ročníka dieťa nemusí vedieť po anglicky
            • žiaci budú komunikovať v anglickom jazyku 7 hodín v rôznych predmetoch
            • na vyučovacej hodine je spolu s kvalifikovaným pedagógom  prítomný aj lektor WINGS. Toto umožňuje dôraz na individuálny prístup k žiakom prostredníctvom skupín s malým počtom žiakov
            • na vyučovacích hodinách sa učí v blokoch – tematicky sa preberá jedna téma na viacerých predmetoch a  komunikuje sa v anglickom jazyku
            • deti sa počas hodín stretnú so zážitkovým učením a projektovou  prácou
            • v 6.ročníku možnosť voľby druhého cudzieho jazyka
            • uvedený bilingválny program je spoplatnený sumou 34 eur mesačne
            • v prípade ak žiak nezvládne bilingválny program, môže, na základe žiadosti rodiča  prestúpiť do triedy 1.ročníka s doterajším školským vzdelávacím programom, nakoľko bilingválny program nezasahuje do štátneho vzdelávacieho programu.

TRADIČNÝ  PROGRAM

• rozšírené vyučovanie anglického jazyka už od 1.ročníka /až po 9.ročník/
            • možnosť voľby druhého cudzieho jazyka
            • možnosť voľby rozšíreného vyučovania anglického jazyka predmetom Komunikácia anglického jazyka
            • rozšírené vyučovanie predmetu informatika

Na Vaše otázky Vám radi odpovieme kedykoľvek, nielen počas Dňa otvorených dverí na základe mailového či  telefonického kontaktu.

S úctou Ing. Monika Kroláková, riaditeľka školy.

email: riaditel.czssered@gmail.com,   tel. : 0918 510 922

A4.pdf​​​​​​​